top of page

Ekranowanie

Strefa wolna od zakłóceń

Wielu producentów kabli audio stosuje ekranowanie tylko w przypadku interkonektów. W Siltechu skutecznie ekranujemy przewód każdego typu, wychodząc z założenia, że należy wyeliminować wszystkie zakłócenia elektryczne i mechaniczne. Dzięki temu kable wyposażone w nasze doskonałe przewodniki wykonują swoje zadania w optymalny sposób, wydatnie obniżając poziom szumów w sygnale i pozwalając muzyce płynąć swobodnie, bez niepotrzebnych przeszkód.

Kluczowe cechy ekranowania

Nie każdy ekran działa podobnie – nasze badania dowodzą, że wiele ekranowanych przewodów audio wykazuje zaskakująco niską odporność na zakłócenia z zewnątrz.

W interkonektach audio kluczowe jest skuteczne zabezpieczenie przed szumem elektrycznym, zakłóceniami elektromagnetycznymi oraz drganiami mechanicznymi. Tylko w takim przypadku delikatne sygnały zostaną przesłane przez przewód bez niepotrzebnych strat.

siltech_shielding_01.jpg

Coraz popularniejsze urządzenia cyfrowe, łączność bezprzewodowa i sterowanie za pomocą automatyki domowej wydatnie podnoszą poziom zakłóceń typu elektrycznego i radiowego (RFI).

Ekranowanie jest kluczowe dla prawidłowej transmisji sygnału audio – w przeciwnym razie przewód będzie działał jak antena przekazująca zewnętrzne zakłócenia do sprzętu audio.

Skuteczne ekranowanie przewodów sygnałowych i głośnikowych polega przede wszystkim na zwiększeniu odległości pomiędzy przewodnikiem a warstwą izolacji.


Siltech robi różnicę

Nasze przewody mają zazwyczaj większe średnice niż wyroby konkurencji – nie jest to wcale wizualny chwyt marketingowy, tylko wynik zastosowania grubych, ciężkich warstw izolacji koniecznej do osiągnięcia maksymalnej możliwej odległości ekranowania od metalu przewodzącego prąd.

Różnica jest bardzo wyczuwalna, a raczej – słyszalna. Dzięki mniejszej zawartości zakłóceń w sygnale brzmienie jest czystsze i gładsze, a żaden z najdrobniejszych niuansów nie zostaje zgubiony po drodze.

bottom of page