top of page
banner_classic_legend_01.jpg
siltech_logo_001.png

Seria CLASSIC LEGEND

Najnowsza linia klasycznych przewodów Siltecha, Classic Legend, jest zwieńczeniem  ponad 30 lat badań nad najlepszymi możliwymi materiałami przewodzącymi i izolacyjnymi. Zespół naszych inżynierów dokonał przez ten czas istotnych postępów w technologiach produkcji, jakości dźwięku i odwzorowaniu fazowym sygnału. Pomimo umiejscowienia na średniej półce cenowej seria Classic Legend charakteryzuje się niespotykanymi wcześniej parametrami: znikomą pojemnością, wzorcowym odtworzeniem góry pasma oraz najniższymi możliwymi zniekształceniami. Cechy te przekładają się na swobodną rozdzielczość w połączeniu z gładką, naturalną barwą brzmienia oraz zdolnością do oddania pełnej, trójwymiarowej panoramy stereofonicznej.

legend_01.jpg

Narodziny nowej legendy

Przewody w serii Classic Legend podzielono na trzy podgrupy: 380, 680 i 880. W każdej z nich proponujemy kable sygnałowe, głośnikowe i zasilające. Są one zbudowane z wykorzystaniem najnowszej hybrydy srebra i złota G9, rewolucyjnej trójwarstwowej izolacji i ulepszonego ekranowania chroniącego przed zakłóceniami zewnętrznymi. Składniki te odpowiadają za znaczącą poprawę jakości dźwięku w stosunku do naszych dotychczasowych modeli tej klasy, zapewniając niespotykaną otwartość, równowagę tonalną, przyjemną gładkość i niesamowite wrażenia przestrzenne. Dzięki zastosowaniu technologii znanych z flagowych modeli serii królewskiej, parametry pomiarowe Classic Legend są aż aż 2.5-krotnie lepsze niż w odpowiadających im przewodach Classic Anniversary. Mówi się, że legendy są ponadczasowe – mamy nadzieję, że właśnie tak będzie w przypadku modeli z serii Classic Legend. Zaprojektowaliśmy ją jako najlepszą możliwą inwestycję w doskonałe brzmienie na długie lata.

  • Autorska technologia G9, czyli przewodnik z litego srebra i złota

  • Potrójna izolacja klasy militarnej

  • Nieporównywalny stosunek jakości do ceny

PastedGraphic-1.png

Technologia "SILVER-GOLD"

W przewodach z serii Siltech Classic Legend, zastosowano innowacyjną technologię „silver-gold”, polegającą na wypełnieniu złotem mikropęknięć w strukturze srebrnego przewodu. Co w niebagatelnym stopniu wpłynęło na ograniczenie zniekształceń.

legend_03.jpg

Srebro-Złoto G9

Seria Classic Legend zaprzęga do pracy najwyższej klasy metalurgię – G9 to dziewiąta generacja opatentowanego przez Siltecha stopu srebrno-złotego o blisko dwukrotnie większej grubości (up to 2 times larger conductors) przewodników niż w poprzednich modelach. Technologia ta została zapoczątkowana przez generację oznaczoną symbolem G1, w której zastosowaliśmy pojedynczy drut z litego srebra o czystości 99.99 %. W porównaniu do innych metali srebro charakteryzuje się dużo lepszym przewodnictwem elektrycznym, które dodatkowo wzrasta z upływem czasu. Najnowszy stop G9 to lite srebro o mikroszczelinach w strukturze krystalicznej wypełnionych czystym złotem. Przewodnik zbudowany w ten sposób zapewnia znaczące skrócenie czasu osiągnięcia optymalnej jakości brzmienia. W zależności od rodzaju przewodów i złącz, czas wygrzewania wynosi do 100 godzin.

Izolacja i ekranowanie

We wszystkich modelach Classic Legend zastosowaliśmy także unikalną technologię izolacji trójwarstwowej, składającą się z teflonu DuPont uzupełnionego polimerem termoplastycznym PEEK. Znikome zniekształcenia oraz wręcz nieograniczony zakres dynamiki osiągnęliśmy m. in. dzięki ekranowaniu o polepszonej skuteczności. Parametr izolacyjności poprawił się aż 1.5-krotnie w stosunku do wszystkich poprzedników z serii Classic, swobodnie deklasując ich zarówno w pomiarach, jak i w subiektywnym odbiorze jakości przekazu muzycznego.

legend_04_tabela.jpg
legend_05_przekroje.jpg

Produkty z serii CLASSIC LEGEND

Interkonekty

Kable głośnikowe

bottom of page