top of page

Przewodniki

Metalurgia - podstawy naukowe

 

Metalurgia to dziedzina nauki, która skupia w sobie zagadnienia dotyczące wytwarzania i obróbki metali w celu nadania im odpowiednich własności fizycznych. Obejmuje ona m. in. badania nad doskonaleniem przewodów pod kątem jak najlepszej transmisji sygnałów audio.

Firma Siltech jest od długich lat jednym z czołowych wytwórców przewodów audio najwyższej klasy. Dokonujemy w tej dziedzinie ciągłych udoskonaleń, dzięki czemu jesteśmy światowym liderem zarówno pod względem zastosowanych technologii, jak i rezultatów brzmieniowych produkowanych przewodów.

siltech_metallurgy_01.jpg

Srebro

Zgodnie z nazwą naszej firmy – Siltech to skrót od Silver Technology – stosujemy głównie srebro, które charakteryzuje się dużo lepszą przewodnością niż miedź. Ze względu na znacznie wyższą cenę i koszty produkcji jest ono jednak stosowane w branży audio dużo rzadziej.

Wszystkie topowe przewody Siltecha wykorzystują srebro, jednak w zależności od serii materiał ten jest produkowany w różny sposób. Poświęciliśmy blisko 40 lat na doskonalenie procesu wytwarzania tego przewodnika, a najważniejsze jest to, że rezultaty tych starań są jednoznaczne i wyraźnie słyszalne

Większość producentów kabli audio wykorzystuje miedź lub miedź powlekaną srebrem, gdyż materiały te są szeroko dostępne, a ich koszty nie są duże. Natomiast najlepsze przewody Siltecha są zbudowane tylko i wyłącznie z litego srebra.

Pomimo dużo wyższych kosztów produkcji, gdy liczy się tylko bezkompromisowa jakość dźwięku, zalety srebra można zarówno usłyszeć, jak i udowodnić naukowo, dokonując serii odpowiednich pomiarów.

Srebro charakteryzuje się dużo lepszą przewodnością i niższą rezystancją niż jakikolwiek inny znany materiał, uwzględniając nawet złoto. Ale samo srebro to nie wszystko – w celu osiągnięcia bezwzględnie najlepszej jakości dźwięku trzeba wiedzieć nie tylko jaki przewodnik zastosować, ale przede wszystkim w jaki sposób skonstruować odpowiedni przewód.
..

siltech_metallurgy_02.jpg

ZŁOTO-SREBRO G7/G9

Najlepszy stosunek jakości do ceny

siltech_metallurgy_03.jpg

SREBRO MONOKRYSTALICZNE

Absolutnie najlepsza jakość dźwięku

bottom of page