top of page
banner_02.jpg
siltech_logo_001.png

Tworzymy historię

od 1983 roku

Siltech jest uważany za jednego z czołowych wytwórców bezkompromisowego, high-endowego sprzętu audio. Takiej reputacji nie zdobywa się łatwo – zajęło nam to dziesiątki lat ciężkiej pracy, popartej drobiazgową analizą technicznych niuansów i ścisłym reżimem metod badawczych, połączonym z perfekcjonizmem wykonania i nastawieniem na ciągłe doskonalenie naszych produktów. Jednak historia Sitecha stanie się kompletna dopiero wtedy, gdy do tego podejścia dodamy naszą miłość do muzyki.

Firmę założyliśmy w roku 1983, w Nijmegen – mieście o 2000-letniej historii, sięgającej panowania imperium rzymskiego na terenie dzisiejszej Holandii. Od samego początku działalności sporo inwestowaliśmy w zaplecze naukowe. Nie zmieniło się to do dziś – naszym głównym celem pozostaje badanie różnorakich kombinacji materiałów przewodzących z izolacyjnymi oraz koncepcji konstrukcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem jakości – empirycznej i subiektywnej. Mówiąc prościej, musieliśmy  dowiedzieć się, dlaczego pewne typy kabli brzmią w pewien określony sposób.

Wkrótce okazało się, że procedury pomiarowe dostępne w tamtych czasach są niewystarczające do badania różnic, które usłyszeliśmy na własne uszy. Zleciliśmy więc naszym inżynierom opracowanie aparatury o możliwościach wykraczających daleko poza ówczesne standardy. To właśnie ona przyczyniła się do powstania naszej pierwszej generacji przewodów z litego srebra (G1), które zrewidowały poglądy wielu słuchaczy na temat kabli do zastosowań audio, umocniły pozycję Siltecha na światowym rynku audio i pokazały, że bardzo poważnie podchodzimy do zagadnienia wyciśnięcia ze sprzętu grającego jak najlepszego brzmienia. A także, że nie zrobimy ani jednego kroku w tył.

 

Edwin Rynveld - właściciel marki Siltech

Edwin_Rijnveld.jpg

Wewnętrzna siła napędowa

Edwin van der Kley Rynveld pozyskał firmę Siltech w roku 1992. Jako inżynier-elektronik z doświadczeniem zdobytym przy projektach z najwyższej półki, u gigantów takich jak Phillips i Exxon, popchnął on nasze badania w nową stronę, co pozwoliło nam wykorzystać zaawansowane techniki pomiarowe jeszcze lepiej. Edwin wniósł również do firmy dużo szersze spojrzenie na światowy rynek hi-fi oraz nieprzepartą wiedzę na temat ograniczeń audio-elektroniki i głośników. A jeśli chodzi o jego zamiłowanie do muzyki i kunsztu wykonawczego instrumentów, wyzwoliły one w nas jeszcze większą determinację do tworzenia produktów łączących w sobie najlepsze dostępne technologie, niepowtarzalne wzornictwo i wspaniałą muzykalność.

LOWRES-Siltech-Making-of-5122.jpg

Samowystarczalność

Najważniejszym czynnikiem sukcesu Siltecha są nasi pracownicy. Bez zespołu  najlepszych na świecie specjalistów w dziedzinie badań naukowych i technologii produkcji high-endowego audio nigdy nie osiągnęlibyśmy pozycji czołowego producenta audio. Poziom zaawansowania projektów, zachowanie mikroskopijnych tolerancji parametrów oraz wręcz maniakalna dbałość o detale wykonania możemy zrealizować tylko dzięki oddanemu zespołowi naszych specjalistów oraz warunkom, w jakich mogą robić to, co potrafią najlepiej. Każdy etap produkcji odbywa się w naszym zakładzie, z zachowaniem wypracowanych przez lata procedur.

Fabryka, którą stworzyliśmy od podstaw sami, jest wyposażona zarówno w zaplecze produkcyjne, magazynowe, projektowe i rozwojowe, jak i laboratorium badawcze oraz dział testów odsłuchowych. Wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe w świecie domowego audio, które są wyznaczają kierunek rozwoju naszych projektów i standardów testowania. Zaprzęgamy do pomocy zarówno zaawansowane oprogramowanie komputerowe wykorzystujące m. in. metodę analizy elementów skończonych, jak i bardzo skuteczne symulatory – takie jak COMSOL Multiphysics – służące do przeprowadzania analiz statycznych i dynamicznych.

bottom of page