top of page

Royal Single Crown Network

Kabel sieciowy Royal Single Crown Network oferuje najwyższą jakość transmisji strumieniowej dźwięku, którą uzyskano poprzez zastosowanie czterech przewodów ze srebra monokrystalicznego o dużej czystości S10, zaawansowanych materiałów izolacyjnych zapewniających optymalną impedancję, ekranowania szerokopasmowego oraz elementów tłumiących rezonanse. Kabel jest zakończony całkowicie ekranowanymi wtykami RJ-45 wysokiej klasy.

Kabel o przepustowości 100 Mb/s zoptymalizowany pod kątem strumieniowej transmisji dźwięku

Wielu producentów specjalistycznego okablowania sieciowego koncentruje się na szybkości transmisji i stara się tworzyć kable o jak największej przepustowości, chociaż w przypadku przesyłania danych audio wcale nie jest to konieczne. Znacznie ważniejsze jest utrzymanie stałej szybkości transferu i zapewnienie integralności przesyłanych danych.

W przypadku wszystkich kabli cyfrowych dokładność transmisji zależy od topologii samego kabla, a także od materiałów, z których jest on wykonany, oraz wtyków, jakimi jest zakończony. Słabe dopasowanie impedancji i niedoskonała geometria przewodów mogą powodować odbicia i echa w strumieniu danych, a granice między kryształami lub ziarna w przewodnikach są przyczyną mikrozniekształceń. Każda niedoskonałość wpływa na dokładność newralgicznych informacji dotyczących taktowania i amplitudy sygnału. Łatwo również przeoczyć fakt, że sygnały o wyższej częstotliwości są bardziej podatne na zakłócenia zewnętrzne.

W celu uzyskania najlepszego dźwięku kable sieciowe marki Siltech są celowo projektowane zgodnie ze specyfikacją 100BASE-TX, która umożliwia przesyłanie danych z maksymalną szybkością 100 Mb/s. Z tego powodu ważne jest skonfigurowanie w inteligentnych przełącznikach sieciowych właściwej szybkości portów lub skorzystanie z ustawień automatycznych. Odpowiednie ustawienia znajdują się zwykle w menu konfiguracji portów przełącznika.

Specyfikacja

Przewodnik: Srebro monokrystaliczne o dużej czystości S10

Budowa: Skrętka

Materiały izolacyjne: Teflon, ekranowanie szerokopasmowe

Liczba rdzeni: 4

siltech_royal_single_crown_network_04.jpg


Opis serii

 

Seria Royal Crown zastępuje na szczycie oferty firmy Siltech znaną i cenioną serię Royal Signature. Bezkompromisowa, zaprojektowana od podstaw linia produktów obejmuje wszystkie elementy okablowania niezbędne w typowych zastosowaniach audiofilskich — od interkonektów analogowych i cyfrowych po kable zasilające i głośnikowe.

Interkonekty cyfrowe z serii Royal Crown są wytwarzane zgodnie z najsurowszymi normami i powstają z najlepszych dostępnych materiałów, a przy ich projektowaniu zadbano o każdy najmniejszy szczegół. Dzięki temu charakteryzują się niezrównaną jakością wykonania.  Chociaż niektórzy nadal uważają, że wszystkie kable cyfrowe brzmią tak samo, różnica między zwykłymi produktami a flagowymi modelami firmy Siltech z rodziny Royal Crown jest wyraźnie słyszalna. Dzieje się tak dlatego, że interkonekty cyfrowe są narażone na te same zakłócenia o częstotliwości radiowej (RFI), te same drgania mechaniczne i te same problemy z przewodnością lub niedopasowaniem impedancji, co kable analogowe.

Srebro monokrystaliczne S10 firmy Siltech to najlepszy dostępny obecnie na rynku przewodnik, zaprojektowany specjalnie z myślą o przesyłaniu cyfrowego sygnału audio o wysokiej rozdzielczości z wymaganą przez ten rodzaj transmisji bardzo wysoką częstotliwością. Wykonane z niego kable są chronione specjalną wielowarstwową powłoką izolującą i ekranującą, a także wyposażone w udoskonalone połączenie uziemiające Superground. Wszystko to sprawia, że interkonekty cyfrowe Royal Crown są wyjątkowo odporne na zakłócenia elektryczne i mechaniczne. Dzięki temu zapewniają stabilne, charakteryzujące się bardzo niskim poziomem odchyleń sygnału (ang. jitter) połączenie między źródłem cyfrowym a przetwornikiem cyfrowo-analogowym, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał tego ostatniego.

Nowa seria obejmuje kable koncentryczne Royal Single Crown Digit i Royal Double Crown Digit, kable USB Royal Single Crown USB i Royal Double Crown USB oraz kabel sieciowy Royal Single Crown Network. Każdy z nich może stać się newralgicznym elementem cyfrowego systemu audio i wnieść duże zmiany do odbioru muzyki — o czym łatwo można się przekonać podczas odsłuchu.

bottom of page