top of page

Royal Single Crown IC

Sekret wybitnej jakości dźwięku, jaką oferuje interkonekt Royal Single Crown, tkwi w zastosowaniu najnowszej generacji srebra monokrystalicznego S10. Przewodnik ten charakteryzuje się mniejszą rezystancją i niższym poziomem zniekształceń niż dotychczasowe materiały, a dzięki udoskonalonemu procesowi produkcji zapewnia również większą i bardziej stałą przewodność elektryczną.

Zastosowana w interkonektach Royal Single Crown sześciordzeniowa konstrukcja Hexagon umożliwia najbardziej efektywne, symetryczne rozmieszczenie przewodów, co przekłada się na zmniejszenie indukcyjności, a ekranowanie szerokopasmowe ogranicza do minimum pojemność elektryczną kabla i chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi. Nawet przewód uziemiający jest wykonany z czystego srebra monokrystalicznego.

Specyfikacja

Przewodnik: Srebro monokrystaliczne o dużej czystości S10

Budowa: Topologia Hexagon

Materiały izolacyjne: Kapton, teflon, izolacja powietrzna, ekranowanie szerokopasmowe

Liczba rdzeni: 6

Wtyki:

XLR – Oyaide Focus

RCA – Siltech SST Black z bolcem ze srebra monokrystalicznego S10

siltech_royal_single_crown_interconnect_05.jpg


Opis serii

 

Seria Royal Crown zastępuje na szczycie oferty firmy Siltech znaną i cenioną serię Royal Signature. Bezkompromisowa, zaprojektowana od podstaw linia produktów obejmuje wszystkie elementy okablowania niezbędne w typowych zastosowaniach audiofilskich — od interkonektów analogowych i cyfrowych po kable zasilające i głośnikowe.

W interkonektach analogowych z serii Royal Crown zastosowano najlepsze z najlepszych materiałów oraz zadbano o najwyższą jakość wykonania — bez oglądania się na koszty.

Zasadniczym elementem nowych produktów jest srebro S10 — najdoskonalszy przewodnik, jaki stworzyła dotychczas firma Siltech. O ile w przewodniku poprzedniej generacji (G9) przewodność elektryczną zwiększono poprzez wypełnienie mikroszczelin w strukturze krystalicznej srebra złotem, o tyle obecna generacja przewodnika ma już strukturę całkowicie monokrystaliczną, w której nie występują żadne granice między kryształami. Uzyskany w ten sposób wzrost przewodności przekłada się na niespotykaną dotąd przejrzystość, szczegółowość, głębię i muzykalność dźwięku.

Aby w pełni wykorzystać zalety najnowocześniejszego przewodnika, w interkonektach z serii Royal Crown zastosowano sześciordzeniową konstrukcję Hexagon, która umożliwia bardziej efektywne, symetryczne rozmieszczenie przewodów, a tym samym zmniejszenie indukcyjności całego kabla. Interkonekty analogowe mają również powłokę izolacyjną z kaptonu i teflonu ze specjalnymi szczelinami powietrznymi oraz ekranowanie szerokopasmowe, które pozwala zmniejszyć pojemność elektryczną. Ponadto są wyposażone w specjalne elementy tłumiące rezonanse, których zadaniem jest zminimalizowanie efektu mikrofonowania występującego w kablach, a w konsekwencji również w połączonych nimi urządzeniach elektronicznych. Całość uzupełniają udoskonalone wtyki.

W nowej serii dostępne są standardowe interkonekty oraz specjalnie zaprojektowane kable gramofonowe podłączane bezpośrednio do ramienia. Produkty podzielono na trzy kategorie jakościowe: Royal Single Crown, Royal Double Crown i Royal Triple Crown. Każda kolejna kategoria charakteryzuje się większą grubością przewodów i odległością między nimi, a co za tym idzie — jeszcze wyższą jakością dźwięku.

bottom of page